Сьогодні Луцький національний технічний університет не лише забезпечує очне навчання у період воєнного часу, гуртує науковців та здобувачів зі всієї України, створює центр технічної освіти в регіоні, а й успішно реалізовує низку інноваційних проектів.
Нині цей заклад вищої освіти – один із небагатьох в Україні, який попри складнощі сьогодення поєднує наукову, освітню, волонтерську діяльність та розвиває інфраструктурний фонд. Це унікальне явище в умовах обмеженого фінансування, утім завдяки злагодженості роботи на усіх ланках, керівництву та колективу закладу таки вдається реалізовувати сучасні й перспективні для усієї країни ініціативи.
Музей науки
Однією зі стратегічних цілей ЛНТУ є розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення. Ціль реалізовують шляхом реставрації Будинку офіцерів у Луцьку з пристосуванням під інтерактивний простір освіти і науки «Музей науки».
Створення сучасного інтерактивного простору освіти і науки на заході України, зокрема у Луцьку, є спільним проєктом ЛНТУ та НЦ «Мала академія наук України». Метою є пошук, відбір та всебічна підтримка творчих, активних, вмотивованих школярів, студентів та створення умови для їхнього, творчого й професійного розвитку.
Варто зазначити, що подібний музей функціонує у Варшаві (Польща). В Україні ж схожий простір є в єдиному вигляді – Музей науки, який нещодавно відкрився у Києві.
Музей науки у Луцьку міститиме виставкові та конференц зали, зони відпочинку, STEM-центр, що включатиме різноманітні лабораторії природничих дисциплін, нанотехнологій та програмування, механотроніки з інтерактивними експонатами та просторами (а це лазерні лабіринти, VR-зони, лабораторії живої природи, світ мікрочастинок і мікромолекул, тренажери і симулятори та ін.). За допомогою цих локацій відвідувачі зможуть власноруч проводити експерименти для вивчення фізики, хімії, біології, географії, астрономії тощо.
Проєкт планують реалізувати до 2026 року, залучивши державний, місцевий бюджет та кошти ЛНТУ.
SMART VolynHub
Наступна стратегічна ціль ЛНТУ – розвиток інноваційної економіки (на засадах смарт-спеціалізації). Цей напрям передбачає створення SMART VolynHub як об’єкта інноваційної інфраструктури у Волинській області.
SMART VolynHub стане оптимальним місцем для дослідників, інноваторів, підприємців-початківців та «зростаючих» підприємств, інвесторів, влади та державних інституцій.
Проєкт передбачає створення осередку генерації інноваційних ідей та продуктів з виокремленими функціональними зонами: коворкінги, івент холи, кібер-ІТ зони, майстерні дизайну, бізнесу та робототехніки. Хаб покликаний активізувати інноваційну діяльність на Волині та сприяти розвитку креативних навичок, зростанню економічної активності та самозайнятості населення.
Реалізацію проєкту планують завершити до 2025 року, залучивши кошти державного і місцевого бюджетів та кошти ЛНТУ.
Креативний хаб «ArtTech
Окрім того, у ЛНТУ створюють креативний хаб «ArtTech». Для цього триває реконструкція одного із навчально-лабораторних корпусів закладу вищої освіти.
«ArtTech» спрямований на посилення колаборації здобутків культурного та технічного секторів вищої освіти. ЛНТУ – єдиний технічний заклад в області, що готує висококваліфікованих спеціалістів за напрямами: дизайн, будівництво, архітектура, агроінженерія та ін., які є актуальними, відповідають вимогам Четвертої промислової революції (Індустрія 4.0), швидко розвиваються та потребують різного роду колаборації.
Тісна співпраця інженерів програмного забезпечення з архітекторами, дизайнерами та інженерами є пріоритетною, а відсутність відкритого сучасного простору для активізації інноваційної діяльності гальмує розвиток регіону.
Тож «ArtTech» стане оптимальним місцем взаємодії дослідників, інноваторів, підприємців, та інвесторів. Хаб міститиме мистецько-виставкову зону, зони дизайну та графічних інсталяцій «АRT-простір», зони архітектурного та ІТ-інженерного проектування, дитячий простір «LNTU kidsInnovation».
Виконання проєкту планують завершити до 2026 року за кошти державного та місцевого бюджетів.
«DIGITALINNOVATIONSPACE (DSpace)»
«DIGITALINNOVATIONSPACE (DSpace)» – ще один проєкт у рамках реалізації стратегічної цілі ЛНТУ.
Стрімкий розвиток інноваційних технологій сприяє тісній взаємодії ІТ з іншими сферами. Наприклад, в архітектурно-будівельній сфері створення 3Д принтерів, сканерів та програмного забезпечення для них полегшує моделювання архітектурних об’єктів, візуалізацію та ЗД моделювання об’єктів будівництва. Тож створення платформи цифрового розвитку DSpace є тим осередком, що активізує ІТ-підприємництво в регіоні.
Проєкт передбачає створення платформи цифрового розвитку DSpace; здійснення термомодернізації учбово-лабораторного корпусу та створення нових робочих місць. Простір дозволить залучити молодь до ІТ-підприємництва; популяризувати технічні та ІТ-напрями освіти; підвищити зростання ІТ-активів регіону.
Завершиться реалізація проєкту у 2026 році, із використанням коштів державного та місцевого бюджетів.
Луцький національний технічний університет – це осередок непереможних та освічених! Заклад впевнено рухається до перемоги, розвивається та чекає наступні покоління у своєму просторі вільних, творчих та прогресивних!